INVL Logo

„INVL Baltic Farmland“ pernai gavo daugiau pajamų ir pelno

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovė „INVL Baltic Farmland“ 2022 metais gavo 722 tūkst. eurų konsoliduotų pajamų ir uždirbo 1,97 mln. eurų audituoto konsoliduoto grynojo pelno. Palyginti su 2021 metais, bendrovės pajamos išaugo 8,6 proc., o grynasis pelnas – 39,5 proc.

„Praėjusieji metai buvo palankūs ūkininkams tiek dėl klimato sąlygų, tiek dėl gerų grūdų kainų rinkoje. Palankios rinkos tendencijos leido bendrovei išauginti turto vertę ir viršyti numatytus finansinius tikslus 2022 metams“, – sako „INVL Baltic Farmland“ žemę administruojančios bendrovės „INVL Farmland Management“ direktorė Justė Gumovskienė.

Pagal sudarytas nuomos sutartis 2022 metais „INVL Baltic Farmland“ planavo gauti 718 tūkst. eurų pajamų ir uždirbti 646 tūkst. eurų konsoliduoto grynojo pelno.

2022-ųjų grynasis pelnas buvo prognozuojamas darant prielaidą, kad per praėjusius metus turimų sklypų vertė nepasikeis (tačiau buvo įvertintas 2022 metų kovą įvykęs daugiau nei 17 hektarų žemės sklypo pardavimo sandoris) ir nebuvo vertintas pirkėjų skolų vertės pokytis. Tačiau korporacijai „Matininkai“ atlikus vertinimą, „INVL Baltic Farmland“ turimos žemės vertė per metus išaugo 9,5 proc., iki 18,09 mln. eurų, arba 5,87 tūkst. eurų už hektarą. Eliminavus prognozėje nevertintus veiksnius ir su jais susijusių pelno mokesčio sąnaudas, „INVL Baltic Farmland“ pelnas siektų 632 tūkst. eurų.

„INVL Baltic Farmland“ nuosavas kapitalas praėjusių metų pabaigoje buvo 16,1 mln. eurų, o šis rodiklis akcijai – 5 eurai. Nuosavo kapitalo vertė akcijai, įvertinus ir per 2022 metus išmokėtus dividendus, per metus išaugo 13,2 proc.

„Nasdaq Vilnius“ biržos prekybos sąraše esančios „INVL Baltic Farmland“ antrinės įmonės Lietuvoje valdo apie 3 tūkst. ha žemės ūkio paskirties žemės, kuri nuomojama žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams.