INVL Logo

AB „INVL Baltic Farmland“ pristato valdomą turtą

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovė „INVL Baltic Farmland“, kurios akcijos nuo birželio 4 d. bus  kotiruojamos NASDAQ OMX Vilnius biržoje, pristatė valdomą turtą bei planus.

2014 metų kovo pabaigoje 17 bendrovių, kurios šiuo metu priklauso „INVL Baltic Farmland“, valdė 3 tūkst. hektarų žemės. Daugiau nei 99 proc. valdomos žemės dirba Lietuvos ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės. Bendra valdomų žemių vertė buvo 36,972 mln. litų (10,7 mln. eurų). Konsoliduotas nuosavas kapitalas siekė 34,313 mln. litų (9,94 mln. litų).

„Investicijos į žemės ūkio paskirties žemę pasižymi maža koreliacija su akcijų bei obligacijų rinkomis ir yra tinkamos žmonėms, kurie siekia indėlių palūkanas viršijančio pajamingumo iš žemės nuomos bei galimo uždarbio iš vertės pokyčio“, – sakė „INVL Baltic Farmland“ grupės įmonių vadovė Sigita Bizulienė.

Pasak jos, žemė Lietuvoje išlieka viena iš labiausiai nuvertintų Europos Sąjungoje, tačiau jos brangimą gali pristabdyti nuo 2014 metų gegužės Lietuvoje įvesti žemės įsigijimo apribojimai, kuriais susijusiems asmenims draudžiama įsigyti daugiau kaip 500 hektarų žemės. Apribotas ne tik tiesioginis žemės, bet ir ją valdančių bendrovių akcijų įsigijimas. S. Bizulienės teigimu, Latvijoje ir Estijoje tokie apribojimai netaikomi.

Nuo „Invaldos LT“ atskirta „INVL Baltic Farmland“ ketina siekti uždaro tipo investicinės bendrovės licencijos ir savo esme tapti panaši į fondą. Vėliau įvertinus investicinę aplinką planuojama pritraukti papildomo kapitalo.

„INVL Baltic Farmland“ iš viso turi išleidusi 3.294.209 akcijas, o buhalterinė akcijos vertė sudaro 10,42 lito (3,02 euro).

Pridedamas AB „INVL Baltic Farmland“ pristatymas

         Asmuo, įgaliotas suteikti papildomą informaciją:
         Direktorius
         Darius Šulnis
         Tel. (8 5) 279 0601
         El.paštas [email protected]

INVL Baltic Farmland pristatymas_2014 05 30.pdf